Prečo kandidujem do parlamentu?

Autor: Miroslav Škvarek | 6.3.2016 o 8:04 | Karma článku: 2,05 | Prečítané:  219x

Priatelia, zamysleli ste sa nad otázkou, ktorá zo slovenských politických strán „pozametala u seba doma“ po minulých parlamentných voľbách? V sobotu sú voľby a strany sa predbiehajú v sľuboch – dôležité však nie slová, ale skutky.

Iba dve relevantné politické strany urobili zmenu na poste predsedu po voľbách v roku 2012, aj keď všetky s výnimkou víťaza volieb mali na to dôvod a myslím si, že aj povinnosť!

Príbeh nástupcu Mikuláša Dzurindu Pavla Freša je smutný, ba až tragický. Zato Slovenská národná strana ako jediná politická strana na Slovensku ukázala sebareflexiu, obrodenie a hlavne očistu od morálneho marazmu, za ktorý boli zodpovední určití členovia strany.

Umelecky (pre romantikov) napísané, nový akčný predseda Andrej Danko pozdvihol SNS z popola tak, ako sa vták Fénix znovuzrodil v báji.

 Andrej Danko vrátil do SNS hrdosť, odbornosť a slušnosť (úprimne treba priznať, že správanie jeho predchodcu bolo často za hranicou únosnosti, čo udivovalo a znechucovalo mnohých dlhoročných členov stany). Andrejovi Dankovi sa podarilo očistiť SNS, a preto má moju dôveru a verím tomu, že ak dokázal urobiť poriadok v strane, dokáže (ak mu dáme ako voliči mandát) ozdraviť aj Slovensko.

Slováci potrebujú pozdvihnúť sebavedomie a na to potrebujú mať hrdý politický subjekt, ktorým je v súčasnosti práve SNS. Slovenská národná strana je najstaršia politická strana na Slovensku so 145-ročnou tradíciou. SNS je dnes konsolidovaná strana, do ktorej pribudlo veľa nových členov, odborníkov, ktorí to myslia so Slovenskom úprimne dobre. Počet členov vystúpil z 1800 na súčasných 6350. Tieto čísla svedčia o mnohom. Navyše, je skvelé, že do SNS vstupovali v poslednom roku vo väčšine mladí ľudia.

Drahí občania, víziou SNS je, aby Slovensko bol štát, z ktorého by mladí nemuseli utekať do zahraničia, aby naši ľudia neboli cez dni oddychu a pokoja smutní. Túto myšlienku vyslovil predseda SNS a ja sa s touto víziou plne stotožňujem.

 Všetky vyššie uvedené fakty sú dôvody, prečo som prijal ponuku kandidovať za SNS  v nasledujúcich parlamentných voľbách. A je tu ešte jeden motív, možno najsilnejší, prečo by sme mali my, obyvatelia podtatranského regiónu, voliť stranu s číslom 12.

Ako primátor mesta Svit chcem pomôcť rozvoju podtatranského regiónu. Určite dobre viete, že niečo sa dá dosiahnuť aj na komunálnej úrovni, ale omnoho viac sa dá spraviť z pozície poslanca NR SR.

Áno, školstvo a zdravotníctvo sú určite pálčivé témy, ktoré trápia Slovensko a trápia mnohých Slovákov. Ale netreba zabúdať na nerovnomerný rozvoj slovenských regiónov. Stále platí, že väčšina slovenských politikov si na náš región spomenie len pár týždňov pred voľbami a mnohí akoby nedovideli ďalej než po koniec Bratislavy, tí s lepším zrakom si všimnú ešte Žilinu, prípadne Nitru. Ale čo pýcha Slovenska, Tatry, podhorie a jeho obyvatelia?

SNS má vo svojom volebnom programe ako jednu zo svojich priorít postupné vyrovnávanie regionálnych rozdielov a naštartovanie trvalo udržateľného rozvoja formou cielených stimulov. A práve toto považujem za  môj hlavný cieľ, pokiaľ by som dostal Vašu dôveru.

Chcem sa zamerať na náš krásny podtatranský región a na špecifické potreby jeho občanov. Chcem sa zamerať na rozvoj okresov Poprad, Spišská Nová Ves, Levoča, Kežmarok, Stará Ľubovňa. Chcem pomôcť nám, Podtatrancom.

Chcem pomôcť kraju, ktorý bol dlhé roky zo strany centralistických politikov zanedbávaný a odsúvaný na druhú koľaj. Hoci Tatry sú symbolom Slovenska, omnoho väčším ako napríklad KIA alebo Volkswagen.

 Spolu pre Tatry je krédo našej spoločnej kandidatúry s Mgr. Eduardom Markovičom, predsedom OR SNS Poprad, na poslancov do NR SR.

 Priatelia, máme radi Slovensko. Milujeme Tatry, milujeme ľudí a podtatranský región, v ktorom žijeme. Sme presvedčení o tom, že z pozície poslancov parlamentu budeme schopní reálne pomôcť nášmu regiónu.

Preto sa s pokorou uchádzame o Vašu dôveru a budeme vďační za každý jeden hlas pre SNS a za každý Váš krúžok pre čísla 24 a 40.

AK SA VÁM MÔJ PRVÝ BLOG PÁČIL, MÔŽETE HO PODPORIŤ SVOJÍM HLASOM TU. BUDEM VĎAČNÝ ZA KAŽDÝ VÁŠ HLAS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.

KULTÚRA

Nie je to dosť dobré. Slovenským filmárom chýba niekto, kto by im to povedal

Režisér György Kristóf oslávil úspech v Cannes v policajnej cele.


Už ste čítali?